Kokių pokyčių sveikatos apsaugos srityje reikia jums ir visiems kitiems?

Sveikatos apsaugos srityje pokyčių nori bene didžioji Lietuvos dalis – tiek gydytojai, tiek pacientai, tiek ir privačių kinikų savininkai. Dabartinė sistema sukurta taip, kad piliečių sumokami pinigai dažniausiai nukrenta viešųjų įstaigų kišenėse. Dabartinės partijos aiškiai deklaruoja, kad žmogaus sumokami mokesčiai už sveikatos draudimą turi keliauti ten, kur nori pat žmogus.

Ar norėtumėte patys rinktis kur gydytis esant poreikiui?

Daugelis partijų akcentuoja, kad sveikatos priežiūros paslaugas žmonės turi rinktis patys. Visai nesvarbu kur jie nori gydytis – privačiai ar valstybės valdomose klinikose. Žmonėms turi būti suteikiama teisė su sumokėtais mokesčiais keliauti kur tik nori. Būtent šiuo metu daugelis partijų, kurios bando patekti į seimą, pabrėžia, kad jie sieks, jog žmogus su savo sumokėtais mokesčiais pats galėtų nuspręsti kur norėtų gydytis. Tai būtų įgyvendinama nurodant ligonių kasoms pasirinktą kliniką ir tiek.

Aišku, pacientai turi suprasti, kad jie, pasirinkę privačias gydymo įstaigas, turės primokėti nustatytus mokesčiu. Pavyzdžiui, dabar galiojanti tvarka leidžia kreiptis į tokias klinikas, kurios yra sudariusios sutartis su tų miestų ar rajonų vietinėmis ligoninėmis dėl konkrečių medicinos paslaugų teikimo. Pavyzdžiui, kai kur leidžia kreiptis į privatų šeimos gydytoją ir ten būtų sumokama iš ligonių kasų. Tokiu principu norima leisti žmonėms rinktis praktiškai visas medicinos paslaugas. Aišku, tai siūlo ne visos partijos.

Naivu tikėtis, kad pasirinkus privačią gydymo įstaigą, bus sumokėta tokia pati suma kaip ir viešoje klinikoje. Pabrėžiama, kad iš ligonių kasų būtų kompensuojama bazinė suma. Tad, tikėtina, kad žmogui, besikreipiančiam į privačią įstaigą, vis tiek tektų primokėti kažkokią pinigų sumą.

Kalbant, tarkime, apie planines gydymo paslaugas, tokias kaip – dantų taisymas, svarbu atkreipti dėmesį, kad viešose įstaigos tokios paslaugos teikiamos pigiausiai, nors ir tenka primokėti vieną kitą eurą. Privačiose klinikose kainos yra gerokai aukštesnės, tačiau, priėmus minėtus įstatymus, kainos gali ženkliai sumažėti. Bene didžiausiu privalumu būtu laikomas eilių sumažėjimas.

Jeigu rūpinatės savo sveikata, tuomet tai darykite racionaliai

Kaip bebūtų, iki naujų įstatymų priėmimo liko gana nemažai laiko. Šiuo metu vyraujanti pandemija verčia Lietuvos gyventojus būti ypač budriems ir save saugoti. Iki to laiko, kol atsiras vakcina, gydytojai pataria stiprinti savo imuninę sistemą. Mat, būtent ji bus atsakinga už kovą su šiuo virusu, jeigu jį pasigautumėte.

Pirmiausia patariama kreiptis į šeimos gydytojus patarimų dėl mitybos ir vitaminų vartojimo. Šiuo laikotarpiu daugelis šeimos gydytojų pacientus aptarnauja nuotoliniu būdu. Tad, suplanavę apsilankymą, tiesiog gali būti, jog teks pasiskambinti ir tiek. Aišku, dar paprastesnis variantas – kreiptis el. paštu. Kaip bebūtų, norint stiprinti imunitetą, vien tik tinkamos mitybos nepakaks. Tam, kad visos maistingosios medžiagos būtų gerai įsisavinamos, reikės paskatinti kraujotaką. Tai padaryti galima aktyviai sportuojant kasdien. Kraujas ims tekėti greičiau, o tai reiškia, kad organizmas reikiamomis medžiagomis bus aprūpintas geriau.

Bene vienu efektyviausių būdu gerinti kraujotaką yra laikomas vaikščiojimas, bėgiojimas važinėjimas dviračiu ir t.t. Šie pratimai iš esmės ne tik gerina kraujotaką, bet ir stiprina širdį. Aktyvios fizinės veiklos metus širdies susitraukimų skaičius dažnėja. Tai reiškia, kad širdis yra raumuo, kurį nuolatos tenka lavinti. Tad, kuo dažniau vaikščiosite, važinėsite ar bėgiosite, tuo jūsų širdis taps sveikesnė ir stipresnė. Be abejo, viskas turi būti daroma su saiku.

Mityba taip pat yra labai svarbi siekiant pagerinti imuniteto atsparumą virusams bei kitoms ligoms. Jeigu tinkamai nesimaitinsite, tuomet jūsų organizmas negaus reikalingų medžiagų. Jūsų imunitetas gali nusilpti tiek, jog jo gerinimui paskui gali tekti leisti didžiulius pinigus. Ne paslaptis, kad nemažai žmonių dėl netinkamos mitybos susigadiną sveikatą, kurią gelbėti tenka brangiomis operacijomis ar ilgalaike reabilitacija. Kai kuriems netgi tenka imti greituosius kreditus tam, kad padengtų gydymo išlaidas. Mat, ne viskas šiais laikais yra kompensuojama iš ligonių kasų.

Norintiems pagerinti bendrą savijautą, paprasčiausiai reikia įsidėmėti, kad nuolatinis fizinis aktyvumas ir subalansuota mityba yra raktas siekiant turėti stiprią imuninę sistemą, gebančią kovoti su įvairiausiais virusais bei ligomis. Tad, labiau pasidomėkite kaip reikėtų elgtis būtent jums, nes vis dėlto – vienos taisyklės gali tikti vieniems žmonėms, o turintiems sveikatos problemų jau reikėtų imtis kitų priemonių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.